Kłody Dębowe 50mm klasa 1

Data publikacji:

Tarcica dębowa jest jednym z najcenniejszych surowców w przemyśle drzewnym ze względu na swoje wyjątkowe cechy i szerokie zastosowanie. Dąb jest znany z trwałości, pięknej struktury i naturalnej odporności na warunki atmosferyczne, co sprawia, że jest doskonałym materiałem do produkcji mebli, podłóg, schodów, a także elementów konstrukcyjnych.

Jedną z form, w jakiej tarcica dębowa jest dostępna, są kłody. Kłody to wielkie, cylindryczne bryły drewna uzyskiwane przez obróbkę kłód dębowych. Proces ten polega na precyzyjnym cięciu kłód na różne grubości i szerokości, w zależności od potrzeb użytkownika końcowego.

Tarcica dębowa w postaci kłód cechuje się nie tylko doskonałą jakością, ale również wyjątkowym wyglądem. Naturalne słoje, charakterystyczne sęki i bogate barwy sprawiają, że tarcica dębowa wyróżnia się na tle innych gatunków drewna. Jest to również materiał, który można łatwo dostosować do różnych stylów aranżacyjnych, od klasycznego po nowoczesny.

Jedną z kluczowych zalet tarcicy dębowej w postaci kłód jest jej trwałość i stabilność wymiarowa oraz zachowanie jednolitej barwy. Dzięki temu, że dąb jest gatunkiem drewna o niskiej podatności na skurcze i pękanie, tarcica uzyskana z kłód dębowych doskonale sprawdza się w projektach, gdzie wymagana jest wysoka jakość i niezawodność.

W swojej ofercie posiadamy obecnie tarcicę suchą dębowa w postaci kłód w grubości 50mm oraz wysokiej klasie jakości A, pozwalającej na wycinanie długich elementów pozbawionych naturalnych wad.
Jest to doskonały materiał dla projektów, które wymagają zachowania jednolitej barwy, ponieważ wewnątrz jednej kłody kolor drewna jest jednolity. Na zachodzie Europy, tarcica praktycznie wyłocznie jest przygotowywana i sprzedawana właśnie w taki sposób.
Na stanie magazynowym posiadamy ok 20 m3, oczywiście będziemy starali się ten stan na bieżąco uzupełniać w przypadku rosnącego zainteresowania.