Produkcja i sprzedaż tarcicy

Nasza firma specjalizuje się w dostarczaniu najwyższej jakości naturalnego drewna zarówno dla dużych przedsiębiorstw takich jak fabryki mebli, drzwi, schodów oraz podłóg, jak i mniejszych zakładów stolarskich w Polsce, ale także poza jej granicami.

Zaufanie naszych klientów zdobywamy dzięki najwyższej jakości proponowanego towaru, pośród którego dostępna jest tarcica dębowa oraz orzech amerykański. Długie sezonowanie drewna przed suszeniem technicznym zapewnia doskonały kolor i zachowanie jego prawidłowej struktury. Gwarantujemy powtarzalną jakość surowca w każdej dostawie. W naszej ofercie dostępne jest drewno w każdej handlowej grubości – od 16mm do 80mm.

Dużą wagę przywiązujemy do właściwego sposobu produkcji, sortowania i przechowywania naszych produktów. Dzięki temu nasi klienci mogą cieszyć się najwyższej jakości tarcicą dębową oraz orzecha amerykańskiego, których dokładny opis klas znajdą Państwo poniżej.

Przetarcie


Według poniższych wytycznych gwarantuje bardzo wysoką wydajność tarcicy przy jej przerobie. Gotowy produkt oferujemy w długościach od 2,20 m do 5,0 m. Inne długości są produkowane na zamówienie.

Grubość tarcicy [mm]Grubość kłody [cm]
16-23 20 - 35
25-32 25 - 40
35-40 35 - 50
40-50 40 - 55 i więcej
60 i więcej 50 i więcej

Suszenie


Szczególnie w przypadku tarcicy dębowej stosuje się długie sezonowanie przed suszeniem technicznym, które zapewnia doskonały kolor i pozwala zachować prawidłową strukturę drewna. Wilgotność jest stale kontrolowana.

Składowanie


Odbywa się w naszym ogrzewanym i zamkniętym składzie. Sucha tarcica dębowa, orzechowa, itp. przechowywana jest z najwyższą starannością.

Jakość


Kierowana na nasz skład tarcica jest sprawdzana pod kątem wymagań technicznych (wilgotność, utrzymanie grubości, pomiar itp.), jak również sortowana na poszczególne klasy jakości.

Tarcica dębowa


 • Kl. A1
  Jedno- i dwustronnie bez wad, prosta o szerokich odkryciach, bez rdzenia i silnego błyszczu. Podobnie jak Q-SA wg EN 975-1.

 • Kl. A
  Wymagane minimum 2,0 m bez wad, a dalej układ sęków i pęknięć nie gorzej jak w kl. AB. Rdzeń tarcicy dębowej nieuwzględniany przy obmiarze. Podobnie jak QS-1.

 • Kl. Rustik
  Drobne, niewypadające sęki wymagane. Wyraźny rdzeń nieuwzględniany przy obmiarze. Pęknięcie proste dopuszczalne. Podobnie jak QS-3.

 • Kl. AB
  Układ sęków i pęknięć umożliwia wycinanie czystych elementów od 0,5 m do 1,5 m. Chętnie kupują ją producenci krzeseł. Podobnie jak QS-2.

 • Kl. B
  Sęki wymagane, spękania czołowe i pojawiające się powierzchniowe oraz rdzeń dopuszczalne.

 • Kl. C
  Jak kl. B, ale sęki, chodniki owadzie i spękania powierzchniowe w tej klasie tarcicy dębowej dozwolone bez ograniczeń.

Orzech amerykański nieobrzynany


Podobnie jak klon i buk, oferujemy go w dwóch klasach jakości.

 • KL. Prime
  Prosta tarcica bez wad. Sęków zdrowych i zrostów do 2,5 cm nie bierze się pod uwagę.

 • KL. AB meblowa
  Układ wad drewna, głównie sęków i pęknięć, umożliwia wycinanie czystych elementów od 0,5 m do 1,5 m.

W ramach utrzymywania stanów magazynowych kierujemy się aktualnymi potrzebami naszych klientów. Po dokonanych uzgodnieniach przygotowujemy odpowiedni materiał do wysyłki lub rezerwujemy go na późniejsze wywołanie. Możliwe są oczywiście odbiory jakościowe w naszym magazynie. Nasz dział handlowy jest do Państwa dyspozycji.
Tarcice