Tarcice

Jako doświadczony dostawca zaopatrujemy w surowiec zarówno duże fabryki mebli, drzwi, podłóg oraz schodów, jak i mniejsze zakłady stolarskie w Polsce i w wielu innych krajach.

Zaufanie naszych klientów zdobywamy dzięki najwyższej jakości proponowanego towaru. Długie sezonowanie drewna, czy to dębowego, czy orzechowego, przed suszeniem technicznym zapewnia doskonały kolor i zachowanie prawidłowej struktury drewna. Gwarantujemy powtarzalną jakość drewna w każdej dostawie. W naszej ofercie dostępna jest tarcica w każdej handlowej grubości – od 16mm do 80mm.

Dużą wagę przywiązujemy do właściwego sposobu produkcji, sortowania i przechowywania naszych produktów.

Przetarcie


Według poniższych wytycznych gwarantuje bardzo wysoką wydajność tarcicy przy jej przerobie. Gotowy produkt oferujemy w długościach od 2,20 m do 5,0 m. Inne długości są produkowane na zamówienie.

Grubość tarcicy [mm]Grubość kłody [cm]
16-23 20 - 35
25-32 25 - 40
35-40 35 - 50
40-50 40 - 55 i więcej
60 i więcej 50 i więcej

Suszenie


Szczególnie w przypadku tarcicy dębowej stosuje się długie sezonowanie przed suszeniem technicznym, które zapewnia doskonały kolor i pozwala zachować prawidłową strukturę drewna. Wilgotność jest stale kontrolowana.

Składowanie


Odbywa się w naszym ogrzewanym i zamkniętym składzie. Sucha tarcica dębowa, orzechowa, itp. przechowywana jest z najwyższą starannością.

Jakość


Kierowana na nasz skład tarcica jest sprawdzana pod kątem wymagań technicznych (wilgotność, utrzymanie grubości, pomiar itp.), jak również sortowana na poszczególne klasy jakości.

Tarcica dębowa


 • Kl. A1
  Jedno- i dwustronnie bez wad, prosta o szerokich odkryciach, bez rdzenia i silnego błyszczu. Podobnie jak Q-SA wg EN 975-1.

 • Kl. A
  Wymagane minimum 2,0 m bez wad, a dalej układ sęków i pęknięć nie gorzej jak w kl. AB. Rdzeń tarcicy dębowej nieuwzględniany przy obmiarze. Podobnie jak QS-1.

 • Kl. Rustik
  Drobne, niewypadające sęki wymagane. Wyraźny rdzeń nieuwzględniany przy obmiarze. Pęknięcie proste dopuszczalne. Podobnie jak QS-3.

 • Kl. AB
  Układ sęków i pęknięć umożliwia wycinanie czystych elementów od 0,5 m do 1,5 m. Chętnie kupują ją producenci krzeseł. Podobnie jak QS-2.

 • Kl. B
  Sęki wymagane, spękania czołowe i pojawiające się powierzchniowe oraz rdzeń dopuszczalne.

 • Kl. C
  Jak kl. B, ale sęki, chodniki owadzie i spękania powierzchniowe w tej klasie tarcicy dębowej dozwolone bez ograniczeń.

Orzech amerykański nieobrzynany


Podobnie jak klon i buk, oferujemy go w dwóch klasach jakości.

 • KL. Prime
  Prosta tarcica bez wad. Sęków zdrowych i zrostów do 2,5 cm nie bierze się pod uwagę.

 • KL. AB meblowa
  Układ wad drewna, głównie sęków i pęknięć, umożliwia wycinanie czystych elementów od 0,5 m do 1,5 m.

W ramach utrzymywania stanów magazynowych kierujemy się aktualnymi potrzebami naszych klientów. Po dokonanych uzgodnieniach przygotowujemy odpowiedni materiał do wysyłki lub rezerwujemy go na późniejsze wywołanie. Możliwe są oczywiście odbiory jakościowe w naszym magazynie. Nasz dział handlowy jest do Państwa dyspozycji.

Tarcice