Tarcica Orzech Amerykański

Data publikacji:

Tarcica orzech amerykański - Cenny Drewniany Skarb

Tarcica orzech amerykański to jedno z najbardziej cenionych gatunków drewna na świecie. Tarcica ta jest znana ze swojej niezwykłej trwałości, pięknych barw, oraz wyjątkowego wyglądu. W tym krótkim artykule przyjrzymy się bliżej temu wyjątkowemu gatunkowi drewna i jego różnorodnym zastosowaniom.

Drzewo orzech czarny (Juglans nigra) jest rodzimym gatunkiem drzewa w Ameryce Północnej. Jego naturalny zasięg obejmuje głównie wschodnie regiony Stanów Zjednoczonych i południowo-wschodnią część Kanady. Drzewo to można spotkać w stanach takich jak Nowy Jork, Pensylwania, Ohio, Kentucky, Tennessee, Luizjana, Arkansas, a także na obszarach wschodnich rejonów Kanady.

Jedną z największych zalet tarcicy orzech amerykański jest jego wyjątkowy kolor. Drewno to ma piękne, ciemnobrązowe lub czekoladowe barwy, które z biegiem czasu stają się jeszcze głębsze i bardziej atrakcyjne. To sprawia, że jest ono bardzo poszukiwane w produkcji luksusowych mebli, podłóg i innych wyrobów stolarskich.

Niezwykła trwałość to kolejna cecha wyróżniająca tarcicę orzech amerykański. To drewno jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie owadów, co sprawia, że doskonale sprawdza się w warunkach ekstremalnych. Dlatego często wykorzystuje się je w produkcji mebli na zewnątrz, ogrodowych tarasach  i konstrukcjach.

Oprócz swojej estetyki i trwałości, tarcica orzech amerykański jest również ceniona za swoją pracowitość. Jest stosunkowo łatwa do obróbki, co czyni ją atrakcyjnym materiałem dla stolarzy i projektantów. Ponadto, drewno to można polerować i wykańczać na różne sposoby, co pozwala osiągnąć różnorodne efekty w projektach stolarskich.

Tarcica orzech amerykański to również cenny surowiec w produkcji instrumentów muzycznych, takich jak gitary i pianina. Dzięki swojemu wyjątkowemu brzmieniu i pięknemu wyglądowi, to drewno jest często wybierane przez rzemieślników w tej dziedzinie.


Nasz skład ma w swojej ofertcie tarcicę orzech amerykański zarówno obrzynaną (produkcja USA) jak i nieobrzynaną (produkcja europejska).

Grubości: 26mm = 4/4', 32mm = 5/4', 38mm = 6/4', 52mm = 8/4', 65mm = 10/4',
Jakość: kl A = Prime/FAS, kl AB = 1 Common,
Wymiary: długości od 2,5m do 5,0m, serokość tarcicy ok 15 cm do 40 cm,
WIlgotność: KD 8-10%, orzech także został sparzony przed suszeniem w celu uzyskania bardziej wyrazistej barwy.

W przypadku zainteresowania naszą aktualną ofertą cenową prosimy o kontakt: krzysztof.czabanski@tarcice.com lub +48 663 713 277.